fbpx

Metody

Pracując w nurcie integratywnym, łączymy różne metody terapeutyczne, aby pomóc dziecku wydobyć z niego to co najlepsze. Stawiamy na metody naturalne, bazujące na pozytywnych wzmocnieniach, wyzwalające w dzieciach strategie autoterapeutyczne. Człowiek poznaje siebie jak w lustrze, odbijając się w reakcjach społeczeństwa- dlatego tak ważne są relacje rówieśnicze, wspierane i moderowane przez dorosłych. Pomoc w zdobyciu akceptacji u kolegów oraz w stawianiu czoła trudnościom w kontaktach z nimi to jedno z najważniejszych zadań terapeutów.

Terapeuci poprzez bogaty i dobrze przemyślany program mogą inspirować dzieci do podejmowania wyzwań, pokonywania własnych słabości i rozwijaniu samowychowania. Nic na naszych turnusach nie dzieje się bez przyczyny, a atrakcyjny program idealnie współgra z terapeutycznym wydźwiękiem aktywności.

Opierając się na bezgranicznym szacunku do dziecka i pełnej akceptacji całej osoby (wraz z mocnymi stronami i trudnościami -"jesteś ok - bo jesteś"), stawiamy jasne granice(zasady, konsekwencje, przywileje), który dokładnie wyznaczają dziecku co może, a czego nie może dając jasny i przejrzysty system zachowań pożądanych. Wiemy, że to co najbardziej "leczy" dzieci jest relacja z BEZPIECZNYM dorosłym, i taką relację budujemy dzień po dniu, godzina po godzinie.