fbpx

Trening Umiejętności Społecznych Lego

Wyobraź sobie, że Twoje dziecko spontanicznie bawi się z innymi tym co najbardziej kocha. Wyobraź sobie, że dzieli role, czyta instrukcje, tworzy historie. Wyobraź sobie, że chodzi na LEGO jak jego rówieśnicy, a nie na terapię. Wyobraź sobie, że to przynosi rozwój umiejętności społecznych i jest udowodnione naukowo. A teraz otwórz oczy i przestań sobie wyobrażać! To się dzieje NAPRAWDĘ! W Centrum ESPERI to jest właśnie Lego terapia, tutaj właśnie powstaje KLUB LEGO!

Jak to się odbywa? Dzieci spotykają się w Lego Klubie, aby budować ciekawe zestawy lego. Mniej lub bardziej skomplikowane. Jednak zanim przejdą do meritum obowiązuje ich „rozgrzewka” czyli budowanie tego co się działo w ich życiu w ostatnim tygodniu i opowiadaniu o tym, technika dowolna. Potem przechodzą do clue. W zespołach trzyosobowych dostają role: budowniczego, architekta i podawacza. Każdy z nich ma jasne zadania do realizacji, bez któregoś zadanie się nie uda. Nie ma tu ważnych i nieważnych – są tylko kluczowi – wszyscy. Co powiedzą dzieci po zajęciach?

Budowniczy – budowałem!

Architekt – byłem głową zarządzającą, wiedziałem co mają robić!

Podawacz – tylko ja mogę dotykać klocków!

A za tydzień? – Zmiana! Doświadczenie każdej z ról jest kluczowym elementem terapii. Wspólny cel, współpraca, jasna struktura jest dokładnie tym czego potrzebują dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu i innymi wyzwaniami rozwojowymi.

Czy potrzeba czegoś więcej? Tak! Doświadczonych terapeutów, którzy nie jedno dziecko już widzieli i z nie jednym wyzwaniem sobie poradzili, którzy reagują na to co się dzieje w procesie grupowym i wspomagają dzieci w samodzielnym rozwiązywaniu problemów, a do tego z klockami pracują nie od dziś (certyfikowany Instruktor Lego Education) i potrafią cuda zbudować. Autorytet mistrza klubu LEGO niezbędny!

Myślisz, że to wygląda doskonale, ale co z rodzeństwem? Twórca Lego Terapii i o tym pomyślał, a my realizujemy w pełni jego założenia: RODZIEŃSTWO UCZESTNICZY w zajęciach na równi. Koszt uczestnictwa brata lub siostry to TYLKO 30zł, ale spiesz się w każdej grupie mamy tylko 3 takie miejsca.

  • Cykl obejmuje 12 spotkań
  • Każde spotkanie trwa 1,5h
  • Cena spotkania 150zł (12x150zł = 1800zł)
  • Grupy od 9 do 12 osób.